Farklı renk sıcaklıkları ve / veya renkli ışık kullanımı nesnelerin uzaysal farklılaşma ya da vurgusunu artırmaktadır. Yoğun bir atmosfere sahip aydınlatma efektleri yaratmak için, doymuş renkler ve yoğun renk kontrastları ile çalışmak gereklidir.

Beyaz_ve_Renkli

Renk sıcaklıkları ışık kaynaklarına göre öncelikle sıcak beyazdan gün ışığı beyazına doğru değişir. En iyi renkli ışık armatürleri RGB renklerle veya renk filtreleri kullanarak üretilir.

Parlaklık kontrastlarıyla farklılaşma

Beyaz_ve_Renkli_Parlaklik_Kontrastlariyla_Farklilasma

Aydınlatma tasarımı, her zaman beyaz ışığa dayanır, zıtlıklar parlaklık seviyeleri ile ayırt edilir. Işık ve gölgeyle oluşturulan etki algının üç boyutlu modeller üstünde durmasını sağlar.

Renk sıcaklığını kullanarak farklılaşma

Beyaz_ve_Renkli_Renk_Sicakligini_Kullanarak_Farklilasma

Soğuk ışık rengi kullanarak perspektif yoğunlaştırılır ve sıcak beyaz ışık ile vurgulanan nesneler için özgür bir duygu yaratılır.

Renk vurgularını kullanarak farklılaşma

Beyaz_ve_Renkli_Renk_Vurgularini_Kullanarak_Farklilasma

Renkli bir vurgu nötr beyaz ışıklı bir arka plana karşı bireysel nesnelere vurgu eklemek için kullanılabilir. Renk filtreleri kullanımı istenilen renk üretiminde esneklik ve kolaylıkla değiştirilmeyi sağlar.

Vücut rengi ve beyaz ışık

Beyaz_ve_Renkli-Vucut_Rengi_ve_Beyaz_Isik

Beyaz aydınlatma oldukça iyi renk dönüşümüyle malzemenin rengini ortaya çıkarırken, renkli aydınlatma etkisini arttırır veya vurgular.

Vücut rengi ve renkli ışık

Beyaz_ve_Renkli-Vucut_Rengi_ve_Renkli_Isik

Renkli malzeme aynı renk ışık kullanılarak aydınlatıldığında renk izlenimi yoğunlaşır. Yüzeyden yansıyan dağınık renkli ışık ise tüm odaya daha büyük bir renk yoğunluğunu verir.