Louis Poulsen - Sadeliğiyle kazanan bolard

Louis_Poulsen_Bolard

Louis Poulsen sade biçimlerin potansiyelini göstermekteki muazzam yeteneğini kanıtlayan yeni bolardını piyasaya çıkardı.
Louis_Poulsen_Bolard  Louis_Poulsen_Bolard
Bu ürünün sadelikten yana olan tasarımı, enerji tüketimini en iyi biçimde azaltan ışık dağılımı ve montaj kolaylığı sağlayan düşünülerek çözümlenmiş teknik yapısını mükemmel bir şekilde saklar ve bu bize sadeliğin aslında ‘basitlik’ olmadığını bir kez daha hatırlatır.
Louis_Poulsen_Bolard
Işık dağılımının ve enerji tüketiminin saflaştırılması amaçlanarak tasarımında detaylara oldukça önem verilen bu bolard, park aydınlatmalarında bir farklılık yaratma tutkusuyla uyumlu bir akış içinde 2011 yılından itibaren geliştirilmiştir.
Louis_Poulsen_Bolard 
En etkileyici sonuç olarak ise 2014 ELFORSK ödülünü almıştır. Jüri ödüle layık gördüğü bu ürünün tüm alanlardaki düşüncesel tasarımı, ışık özellikleri ve birleşim deneyimiyle mukavemetinin oldukça etkileyici olduğunu belirtmiştir.
Louis_Poulsen_Bolard 
İki adet LED ışık kaynağı yer alan bolard yatay ve dikey anlamda ışığı muazzam derecede iyi yaymaktadır. Bu sayede ışığın 180 dereceden daha büyük açılarda da dağılımı sağlanır. Böylece ürün kendini de aydınlatırken tüm ışık deneyimi görsel bir şova dönüşür.
Louis_Poulsen_Bolard  
Ürünün doğal çerçevesinde var olan sade ve fonksiyonel özellikleri birçok mimari tasarımında kullanımını uygun kılarken huzur ve ahenk yaratır.