Motorlu bisiklet ve mimarı tasarımlar – Palau Robert Barcelona’da çeşitli konularda kurulmuş geçici sergiler. ERCO spot aydınlatmaları ve rayları, yeni aydınlatma konseptlerinin basit ve hızlı uygulanabilir olmasını sağlar.

Palau Robert aslen etkileyici bir aristokrat, politikacı ve iş adamının mülküdür – Robert Robert i Suris. Özel neoklasik villa, mimar Henry Grandpierre ve mimar Joan Martorell i Montells tarafından tasarlanmış ve 1903′te tamamlanmıştır. Peyzaj tasarımcısı Ramon Oliva, 1888 Dünya Sergisi’nden palmiye temasını tekrar kullanarak bahçeyi tasarlamıştır. Değişik olaylarla dolu bir tarihi izleyerek, Palau Robert sergi alanı, konser salonu ve turist bilgi merkeziyle birlikte şu anda Katalan Hükümeti’ne aittir. Turist bilgi merkezi, Barselona’da kültür hayatının sabit bir parçasıdır.

Dört sergi alanına ek olarak, hol ve bahçeler de kompakt düzende ve kısa süreli olarak sergiye açıktır.

Başlıkların görüntüsü çeşit çeşittir ve kimlik, toplum, iş ve Katalan kültürü sürekli dahil edilir. Örneğin “Catalunya Moto” motorlu bisikletin tarihini belgelemiştir. “RCR Arquitectes - Creativitat Compartida” ise Olot şehrinden mimar Rafael
Aranda, mimar Carme Pigem ve mimar Ramon Vilalta’nın tasarımlarını sunmuştur.

Sergilerdeki fotoğraflar yanyana getirildiğinde, ayrı aydınlatma konseptlerinin hemen farkına varılır. Motorlu bisikletler; koyu arka planda, parlak vurgularla yüksek kontrastta sergilenir. Halbuki; arkadan aydınlatma ile mimari tasarımlar genellikle çok aydınlık, yarı saydam sergi duvarlarında sergilenir.

Palau Robert sergi alanındaki aydınlatma sık sık yenilendiği ve gösterimler değiştiği için sistem uygulamada esnek olmalıdır. Raylar hızlı ve basitçe değiştirilebilir armatür sağlar. ERCO Logotec ve Optec spot aydınlatmaları ; çeşitli ışık dağılımları oluşturan Spherolit lensleri içerir. Armatürler herhangi bir alete ihtiyaç duymadan değiştirilebilir. Çeşitli sergileme seçenekleri sağlamak için, ERCO dardan oval spota altı farklı son derece hassas in-house geliştirilen lens
sunuyor.

Erco Palau Robert Exhibition

Neoklasik kent villası yirminci yüzyılın başında aristokrat Robert Robert i
Suris için inşa edilmiştir.

Erco Palau Robert Exhibition

Erco Palau Robert Exhibition

Mimari tasarımlar arkadan aydınlatma ve yarı saydam sergi duvarı
sayesinde aydınlık ışıkla yıkanmıştır.

Erco Palau Robert Exhibition

Erco Palau Robert Exhibition

Motosikletler karanlık arka planda aydınlık vurgularla etkileyici şekilde
sergilenmiştir.

Erco Palau Robert Exhibition

Barselona Palau Robert, genellikle Katalan konularına değinen geçici
sergilere ev sahipliği yapar.